Juka u sjajnoj formi
160

Portland Trail Blazersi savladali New York Knickse, double-double učinak Nurkića

Jusuf Nurkić (Foto: Twitter)
Portland Trail Blazersi su sinoć savladali New York Knickse, a njihovoj pobjedi je značajan doprinos dao bh. reprezentativac Jusuf Nukić.

Blazersi su tokom prve četvrtine igrali odlično te su je dobili rezultatom 37:23. U drugoj su četvrtini postigli 30 poena, sedam više od Knicksa, tako da su na poluvremenu imali prednost od 21 poen, bilo je 67:46.

Knicksima je pripao treći period igre te su postigli 22 poena, dok su Blazersi ubacili 22. I u posljednjoj dionici su malo bolji bili Knicksi s novih 27 poena, no, Blazersi su ubacili 25 te se tako pobrinuli za pobjedu od 15 poena razlike. Konačan rezultat utakmice je glasio 110:95 za Portland.

Do pobjede je Blazerse predvodio Damian Lillard s 30 poena, dok je najviše za Knickse postigao Kristaps Porzingis, ukupno 18.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je na parketu proveo 27 minuta te je ostvario double-double učinak s ubačenih 16 poena, upisanih 10 skokova i tri asistencije.