NBA
19

Portland ispustio pobjedu protiv Bostona, Nurkić postigao 14 poena

Ekipa Bostona savladala je Portland na domaćem terenu rezultatom 97:96, a pobjede u susretima koji su počeli od 18:00 sati ostvarili su Toronto, Milwaukee i Atalanta.

Celticsi su na svom terenu u veoma neizvjesnom meču bili bolji od Portlanda, a u nevjerovatnoj završnici bolji su bili domaći koji su na poluvremenu gubili 16 poena razlike, ali su sjajnom igrom u trećoj četvrtini anulirali prednost Trail Blazersa.

Pobjedu im je na kraju donio Al Horford koji je pogodio za konačnu pobjedu. Jusuf Nurkić meč je završio sa 14 ubačenih poena kojima je dodao i osam skokova.

Milwaukee je upisao gostujuću pobjedu protiv Brooklyna rezultatom 109:94, a slavila je i Atlanta na gostovanju kod New Yorka rezultatom 99:96. U posljednjem susretu Toronto je na svom terenu bio bolji od Memphisa rezultatom 101:86.