Košarka
7

Poraz Phoenixa od Dallasa, Teletović bez poena

Phoenix Sunsi su sinoć doživjeli poraz od Dallas Mavericksa rezultatom 94:104, a bh. košarkaš Mirza Teletović se nije upisivao u strijelce za poraženu ekipu.

Dallas je dobro otvorio utakmicu i prvu četvrtinu dobio rezultatom 25:21. Druga je tijesno pripala Phoenixu, čiji su košarkaši postigli 22 poena, jedan više od Dallasa. Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 46:43.

Odlično su Mavericksi odigrali treću četvrtinu u kojoj su postigli 31 poen, dok su Sunsi ostali na tek 15. Posljednji period igre pripao je Sunsima, ali uprkos 36 postignutih poena u odnosu na 27 Mavericksa, Phoenix je poražen rezultatom 94:104.

Bh. košarkaš Mirza Teletović je odigrao nešto više od 15 minuta za Sunse i to bez postignutih poena, a upisao je četiri defanzivna skoka.

Dallas su do pobjede predvodili Raymond Felton sa 18 te Chandler Parsons i Dwight Powell sa 17 postignutih poena.

Najefikasniji u redovima Sunsa bio je Eric Bledsoe koji je ubacio 23 poena.