Razočarenje
4

Poraz košarkaških kadeta od Estonije za oproštaj od A Divizije

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je jutros od Estonije 63:55 na Evropskom prvenstvu koje je igrano u Italiji, te su tako zauzeli posljednje mjesto na Evropskom orvenstvu A Divizije.

Bila je ovo neizvjesna košarkaška predstava tokom tri četvrtine, ekipe su bile u gotovo potpunom egalu, ali onda u posljednjih deset minuta utakmice, Estonija ubacuje u brzinu više, prelama utakmicu u svoju korist, te na kraju odnsoi pobjedu rezultatom 63:55.

Najefikasniji u našem timu bio je Stefan Radinović sa 12 poena, dok je Danijel Rebić ubacio 10.

Kod Estonaca, Henri Veesaar je postigao 18 poena.

Ovim porazom, naši košarkaši zauzeli su posljednje mjesto na Evropskom prrvenstvu A Divizije, što ujedno znači i novi korak unazad - igranje u Diviziji B.