Košarka
0

Poraz košarkaša Bosne u Vršcu

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom su u susretu 15. kola regionalne NLB lige večeras u Vršcu poraženi od Hemofarma sa 79:74 (22:8, 23:17, 16:18, 18:31).

Devetim porazom u sezoni sarajevski košarkaši okončali su nastup u NLB ligi u 2008. godini.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćih igrača, koji su došli do prednosti od 20 poena.

U nastavku je Bosna zaigrala mnogo bolje, posebno u posljednjoj četvrtini, kada je gotovo došla do preokreta. Serijom od 12 poena Ikonića i Đorđevića u 35. minuti "studenti" su stigli na osam poena zaostatka (66:58). U 38. minuti Ikonić je pogodio trojku, a potom Vučurović smanjio zaostatak Bosne na samo četiri poena (72:68). No, uslijedila je serija Hemofarma od 8:2 za 12. pobjedu u takmičenju.

Najefikasniji kod Bosne bili su Ikonić sa 18 i Ivanović sa 17 poena, a kod Hemofarma Joksimović sa 21 i Božović sa 12 poena.

U 16. kolu Bosna 10. januara 2009. dočekuje ekipu Zadra.