Krenulo ludilo
5

Počela NBA sezona: Thunder bez Westbrooka namučio prvaka, Celticsi lagano do pobjede

Počela je nova sezona NBA lige, a prvu pobjedu ostvarili su košarkaši Boston Celticsa savladavši ekipu Philadelphije 76ersa rezultatom 105:87.

Nakon izjednačene prve četvrtine te blage prednosti na poluvremenu Celticsi su tek u nastavku slomili otpor gostiju i na kraju stigli do uvjerljive i lagane pobjede.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Tatum koji je za pobjedničku ekipu postigao 23 poena.

Gostima nisu pomogla ni dva double-double učinka budući da je Embiid postigao 23 poena te upisao deset skokova, dok je Simmons meč okončao s 19 ubačenih poena i 15 skokova.

Aktuelni prvaci Golden State Warriorsi su teže od očekivanog savladali ekipu Oklahoma City Thundera rezultatom 108:100.

Warriorsi su vodili od početka meča, na poluvremenu su imali deset poena razlike i tu prednost su održavali do kraja susreta protiv raspoloženih Thundera, koji su na ovoj utakmici bili lišeni usluga Westbrooka.

Najefikasniji kod Warriorsa bio je Curry s 32 poena, dok je Durant dodao 27, a kod gostiju je dominirao George s 27 ubačenih poena.