Košarka
0

Počela ABA liga: Musa bez poena u porazu Cedevite od Budućnosti u Zagrebu

Susretom između Cedevite i Budućnosti počela je nova sezona ABA lige. Slavili su gosti rezultatom 80:70.

U veoma uzbudljivom meču obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na poluvremenu je ekipa iz Podgorice vodila sa dva poena razlike (34:32).

U trećoj četvrtini zagrebačka ekipa je odigrala mnogo bolje i preokrenula rezultat u svoju korist, te se u posljednjih deset minuta susreta ušlo rezultatom 54:51.

Ipak, u posljednjoj dionici igre gosti su očitali pravu lekciju košarke i na kraju su zaluženo slavili sa deset poena razlike (80:70).

U redovima Cedevite Džanan Musa je igrao šest minuta, ali se nije upisao u strijelce, dok kod Budućnosti nije bilo Nemanje Gordića zbog slomljene šake.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Stockton sa 26 poena, a Vranješ je ubacio 22 poena u redovima pobjedničke ekipe.