Pobjede košarkaša Širokog, Sparsa i Zrinjskog u 6. kolu Lige za prvaka BiH

2
komentara
0

dijeljenja
Pobjede košarkaša Širokog, Sparsa i Zrinjskog u 6. kolu Lige za prvaka BiH Foto: H. M./Klix.ba
Košarkaši Širokog, Sparsa i Zrinjskog ostvarili su pobjede u šestom kolu Lige za prvaka BiH.
Širokobriježani su na "Pecari" savladali ekipu Vogošće sa 91:76 i zadržali dva boda prednosti na čelu tabele nad Sparsom i Zrinjskim, koji su slavili pobjede u gostima. Spars je u Mronjić-Gradu pobijedio Mladost sa 90:68, dok je Zrinjski u Tuzli savladao Slobodu sa 101:72.

Košarkaši OKK Slobode poraženi od Zrinjskog rezultatom 72:101.

Nakon prve četvrtine, u kojoj se igralo uglavnom koš za koš, u drugoj su se Mostarci „odlijepili“ i u 18. minuti imali su velikih 15 poena prednosti (24:39).

Da će ovo biti još jedna mučna noć za domaće igrače i navijače, vidjelo se u nastavku utakmice, pogotovo u posljednjoj četvrtini u kojoj su igrači državnog prvaka u svemu nadigrali indisponirane Tuzlake, u čijoj igri u posljednje vrijeme nema žara niti želje da se „srce ostavi na parketu“.

Iako je pobjeda Mostaraca očekivana, poraz neće za igrače Josipa Pandže biti tragičan, jer su vrlo blizu da kao četvrti izbore play-off. Ipak, publika je ponovo nezadovoljna napustila Mejdan, razočarana igrom i „borbenošću“ domaćeg sastava.

Zrinjski je u ovoj sezoni pobijedio OKK Slobodu u sva četiri susreta.

U domaćem sastavu najviše poena postigli su Milivoje Božović 20, dok je Haris Dedajić ubacio 13.

U ekipi Zrinjskog Aleksandar Todorović je postigao 24, Ivan Miličević 23, a Sven Smajlagić 12 poena.

Široki - Vogošća 91:76
Sloboda - Zrinjski 72:101
Mladost - Spars 68:90

1. ŠIROKI 26 22 4 2233:1894 48
2. SPARS 26 20 6 2156:1767 46
3. ZRINJSKI 26 20 6 2218:2007 46
4. SLOBODA 26 15 11 2123:2102 41
5. VOGOŠĆA 26 13 13 2050:2015 39