NBA liga
12

Pobjeda Portlanda protiv Phoenixa, devet poena za Nurkića

Jusuf Nurkić (Foto: AFP/Arhiv)
Portland Trail Blazersi su sinoć upisali pobjedu protiv Phoenix Sunsa rezultatom 118:111, a bh. košarkaš u redovima Blazersa Jusuf Nurkić postigao je devet poena.

Prva četvrtina je pripala Blazersima rezultatom 36:31, a u drugoj su postigli novih 30 poena, dok su Sunsi stali na 20, tako da je rezultat na poluvremenu glasio 66:51 u korist Portlanda.

I u trećoj četvrtini su Blazersi bili efikasniji te su ubacili 26 poena, pet više od Sunsa. U posljednjoj dionici je ekipa Phoenixa bila znatno bolja, postigla je 39 poena, a Blazersi 26, no, to ipak nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz. Pobjeda rezultatom 118:111 pripala je Portlandu.

Do pobjede je Blazerse predvodio Damian Lillard s 31 poenom, dok je naš Jusuf Nurkić postigao devet poena za 22 minute provedene na parketu. Također upisao je sedam skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i dvije blokade.

U ekipi Phoenixa najbolji je bio zaista sjajni Devin Booker s 43 poena.

Ostali rezultati:

Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 108:102 Boston Celtics - New Orleans Pelicans 113:116 (nakon produžetaka) Denver Nuggets - Dallas Mavericks 105:102