NBA doigravanje
0

Pobjeda Magica u produžetku

Košarkaši Orlando Magica pobijedili su na svom parketu Cleveland Cacalierse 116-114 u produžetku četvrte utakmice finala NBA doigravanja u Istočnoj konferenciji.

Orlando je drugom uzastopnom domaćom pobjedom stigao do vodstva 3-1 u seriji. Utakmica je bila vrlo izjednačena, niti jedna ekipa nije imala više od 8 koševa prednosti, a Orlando je preživio još jednu veliku predstavu Clevelandovog MVP-a sezone LeBrona Jamesa koji je susreta završio s 44 poena, uz 12 skokova i 7 asistencija. No, imao je i 8 izgubljenih lopti. James je iz igre gađao 13-29, za tri poena 4-10, slobodna bacanja 14-18.

Domaćine je predvodio Dwight Howard s 27 koševa, od čega 10 u produžetku.

• Suigrači su me pronalazili na pravom mjestu, a ja sam poentirao. Mrzim gubiti, pogotovo na domaćem terenu – prokomentirao je sjajnu igru u dodatnih 5 minuta Howard, koji je imao i 14 skokova, te 4 asistencije.

Rafer Alston je postigao 26 koševa za Orlando (šest trica iz 12 pokušaja), Rashard Lewis i Mickael Pietrus po 17, a Hedo Turkoglu 15, uz sedam skokova i 8 asistencija. U Clevelandu, uz Jamesa su najbolji strijelci bili Mo Williams s 18 (niti jedan nakon treće četvrtine) i Delonte West sa 17 koševa.

Cleveland je u posljednju minutu regularnog dijela utakmice ušao s vodstvom 98-97. Turgoglu i Pietrus promašili su trice u dva napada za domaćina, James skok šut za goste. No, četiri sekunde prije kraja, Lewis je iz lijevog kuta pogodio tricu za vodstvo domaćin 100-98. Pietrus je faulirao Jamesa koji je pogodio oba slobodna bacanja za produžetak, u kojem je Lewis šest sekundi prije kraja ubacio dva slobodna bacanja za vodstvo Magica 115-111. No, nije bilo gotovo. James je vrlo brzo zabio tricu za smanjenje na 115-114, a potom odmah fauliralo Lewisa koji je pogodio samo drugo slobodno bacanje. LeBron James dobio je u ruke još jednu loptu odluke, ali iz teške situacije, iz velike daljine, nije uspio ubaciti tricu za pobjedu gostiju...

NBA doigravanje, finale Istočne konferencije:

Orlando Magic (3) – Cleveland Cavaliers (1) 116-114 u produžetku (Howard 27p, 15s, 4a, Alston 26, Lewis 17p, Pietrus 17p, Turkuglu 15p, 7s, 8a / Lewis 44 p, 12s, 7a, Williams 17p, West 17p)

Orlando vodi u seriji 3-1