Košarka
0

Phoenixu ostala još samo teorija

Ako Phoenix do kraja regularnog dijela sezone želi doigravanje mora ostvariti omjer 5-0. Postoji još jedna loša vijest za njih: Dallas mora ostvariti omjer 0-5.

Phoenix je u nedjelju gostovao kod Dallasa i mogao je pobjedom daleko više zakomplicirati tu borbu, ali je toliko tragično odigrao obranu da s takvom igrom niti ne zaslužuju proboj među osam najboljih momčadi na Zapadu, izgubili su 140-116.

Ukupno su primili 140 poena! U prvom poluvremenu je, pak, puštalo na sve strane: u 24 minute su primili 81 poen, skoro da nisu obranili niti jedan napad domaćina.

Dallas je imao nevjerojatan šut tijekom ogleda: 60 posto za tri poena (15 od 25), te 60 posto ukupan šut (51 od 85). Na najbolji mogući način je kompletan domaći sastav razigrao Jason Kidd koji je uz 19 poena ostvario 20 asistencija. Najbolji strijelci su bili Dirk Nowitzki sa 28 poena, te Josh Howard sa 24.

Na Istoku se također mogla zamrsiti borba za doigravanje nakon nedjelje, ali se dogodilo isto kao na Zapadu. Da je Charlotte dobila Detroit u gostima približili bi im se na samo pobjedu zaostatka, no Detroit je učvrstio svoje osmo mjesto pobjedom 104-97.

Sada Charlottei, Indiani i New Jerseyju slijedi nada i teorija, te molitva da Detroit izgubi sve utakmice do kraja.

Ovom prilikom je sjajnu utakmicu za Detroit odigrao Will Bynum. Završio je utakmicu sa 32 poena, četiri skoka i sedam asistencija, a prvi sljedeći strijelac momčadi je bio Tayshaun Prince sa 14 poena. Dovoljno jasno da se ustvrdi kako je to bio "one man showu" igrača koji je dosad odigrao tek polovičnu NBA sezonu u Golden Stateu (2005/06).

Između Golden Statea i Detroita briljirao je u žutom dresu telavivskog Maccabija.

U subotu je Toronto slavio u Madison Sqaure Gardenu, ali samo dan kasnije su Knicksi uzvratili na kanadskom tlu. Pobijedili su 112-103, a hrvatski košarkaš Roko Ukić je odigrao 14 minuta za domaćina. Postigao je 7 poena, uz dva skoka i četiri asistencije. Imao je šut za dva poena (3-6), te je pogodio jedno slobodno bacanje.

NBA liga, nedjelja:

Dallas - Phoenix 140-116 (Kidd 19p, 4s, 20a, Nowitzki 28p, 3s, 4a / Barbosa 24p, 2s, 3a)

Detroit - Charlotte 104-97 (Bynum 32p, 4s, 7a, Prince 14p, 4s / Okafor 14p, 16s)

Toronto - New York 103-112 (Bosh 31p, 14s / Robinson 13p, 7a, Lee 16p, 10s, 4a)

Oklahoma City - Indiana 99-117 (Durant 25p, 6s / Murphy 22p, 9s, Granger 24p, 4s)

Minnesota - Denver 87-110 (Miller 7p, 10s, 6a / Anthony 23p, 8s, 4a, Billups 17p, 7a)

Houston - Portland 102-88 (Yao Ming 21p, 12s, Scola 16p, 6s / Aldridge 22p, 9s)

New Orleans - Utah 94-108 (West 23p, 12s, 3a / Williams 21p, 11a, Okur 18p, 5s, 3a)

New Jersey - Philadelphia 96-67 (Harris 13p, 7s, 7a, Carter 15p, 5s, 4a / Williams 14p)

Sacramento - Golden State 100-105 (Nocioni 13p, 15s / Azubuike 30p, 15s, Crawford 20p, 8s, 4a)

LA Lakers - LA Clippers 88-85 (Odom 18p, 10s, Bryant 18p, 4s, 5a / Gordon 24p, 8s, 4a)

Cleveland - San Antonio 101-81 (James 38p, 7s, 6a, Williams 22p, 5s, 4a / Parker 24p, 4a)