Košarka
17

Phoenix Sunsi pobijedili LA Clipperse, Teletović ubacio šest poena

Mirza Teletović (Foto: Phoenix Suns)
Phoenix Sunsi su u sinoćnjoj utakmici upisali pobjedu protiv LA Clippersa rezultatom 118:104, a bh. košarkaš Mirza Teletović je za Sunse postigao šest poena.

Prva četvrtina je pripala košarkašima Phoenixa, koji su ubacili 30 poena, dok su Clippersi postigli 25 poena. Sunsi su bili bolji i u drugoj četvrtini u kojoj su postigli 28 poena, četiri više od Clippersa, pa je na poluvremenu bilo 58:49 za Phoenix.

Treću četvrtinu su Sunsi posebno dobro odigrali i postigli 35 poena, dok su Clippersi ostali na 24. Posljednja četvrtina je pripala Clippersima sa ubačenim 31 poenom, šest više od Sunsa. Na kraju je Phoenix slavio rezultatom 118:104.

Bh. košarkaš Mirza Teletović je za Sunse odigrao nešto više od 18 minuta, postigao je šest poena te upisao jedan defanzivni skok i tri asistencije.

Najefikasniji u redovima Phoenixa bili su Brandon Knight sa 37 i Eric Bledsoe sa 26 poena. Kod Clippersa je 18 poena postigao Jamal Crawford, a Weslej Johnson je ubacio 14 poena.

Rezultati utakmica NBA lige:

Utah Jazz - Miami Heat 91:92 Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 129:116

LA Clippers - Phoenix Suns 104:118