ABA liga
0

Partizan ubacio 112 poena i rutinski savladao MZT Skopje

Košarkaši Partizana pobijedili su MZT Skopje na domaćem terenu u susretu 12. kola regionalne ABA lige čime su ostvarili šestu pobjedu u ovoj sezoni.

Već u prvoj četvrtini bili je jasno da Partizan više želi pobjedu u ovom susretu, a nakon prvih deset minuta tim iz Beograda imao je prednost od 13 poena razlike (32:19).

Domaći igrači nastavili su s dominacijom i sjajnom igrom i već do poluvremena završili su pitanje pobjednika. Partizan je u prvih 20 minuta postigao 69 poena i imao je prednost od 27 poena razlike (69:42).

Do kraja susreta domaći su rutinski čuvali prednost i meč priveli kraju, a konačni rezultat glasio je 112:94 za Partizan.

U domaćoj ekipi najviše poena postigao je Andrić (29), dok je u poraženoj ekipi Trajkovski meč završio sa 20 ubačenih poena.