76

Partizan u grotlu Arene ostvario veliku pobjedu u borbi za play-off

D. P.
Partizan je slavio vrijednu pobjedu (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Partizana zabilježili su treću vezanu domaću pobjedu u Euroligi savladavši Žalgiris rezultatom 81:72 u 23. kolu košarkaške Eurolige.

Partizan ne briljira ove sezone, ali je nekako i dalje u igri za play-off, posebno nakon večerašnje pobjede, ukupno 12. u sezoni. Uz to, Beograđani imaju i 11 poraza.

Gosti su znatno bolje otvorili utakmicu i vodili su tokom cijele prve dvije četvrtine, ali je u završnici prvog poluvremena Partizan napravio preokret i na odmor se otišlo rezultatom 45:43 u korist domaće ekipe.

Treća četvrtina protekla je u vrlo neizvjesnoj igri kada je prednost Partizana varirala od jednog do četiri poena, a onda je domaći tim ključnu prednost napravio sredinom četvrte četvrtine kada je otišao na 12 poena prednosti (73:61).

Domaćina je do pobjede vodio P.J. Dozier s 23 poena, a Zack LeDay je dodao 21.

Partizan se izjednačio s Baskonijom na 10. mjestu, dok Žalgiris ostaje tek na 16. poziciji.