Eurocup
4

Partizan se plasirao u Top 16 fazu, Gordić postigao sedam poena Rytasu

Košarkaši Partizana pobijedili su u Beogradu u okviru 8. kola Eurocupa ekipu Rytasa rezultatom 86:81 i tako se već plasirali u Top 16 fazu drugog po rangu evropskog klupskog košarkaškog takmičenja.

Rytas je nešto bolje počeo ovaj susret, ali je Partizan napravio seriju i došao do prednosti 23:21 nakon prve četvrtine. Odlično su izabranici Andree Trinkijerija nastavili ovaj susret, a na odmor su otišli s prednosti od šest poena.

Treća dionica je bila dobra po crno-bele pošto su uspjeli steći dvocifrenu razliku po prvi put na utakmici pa su s 11 razlike počeli posljednju četvrtinu. Iako se Rytas sredinom posljednje dionice vratio u meč, košarkaši Partizana uspjeli su na kraju ostvariti zasluženu pobjedu.

Zagorac sa 17, Tomas sa 16 i Jaramaz sa 14 poena predvodili su pobjednički sastav, dok je bh. košarkaš Nemanja Gordić postigao sedam poena. U redovima gostiju izdvojio se Bendzius sa 15 poena, a ispratili su ga Sirvydis sa 11 i Cruz sa 10 postignutih poena.

Partizan dijeli prvo mjesto grupe B zajedno s Venezijom, dok je Rytas na četvrtoj poziciji.

Rezultati:

Unics Kazan - Nanterre 72:79 Tofas - Venezia 73:80

Darussafaka - Joventut 92:86 Promitheas - Ulm 82:77 Monaco - Maccabi Rishon 77:75 Gdynia - Budućnost 61:78 MoraBanc Andorra - Virtus Bologna 93:79 Oldenburg - Trento 108:88 Partizan - Rytas 86:81 Limoges - Lokomotiv Kuban 77:92