ABA liga
6

Partizan savladao Cibonu u gostima, Mornar bolji od Zadra

Danas su odigrane prve dvije utakmice 6. kola regionalne ABA lige, a pobjede su upisale ekipe Partizana i Mornara.

Partizan u gostima slavio protiv Cibone rezultatom 90:74. Domaći igrači su bolje otvorili meč i u prvoj četvrtini imali čak i pet poena razlike 12:7, da u narednim minutama gosti iz Beograda prvo anulirali tu prednost, a onda na poluvrijeme otišli s deset poena prednosti u svoju korist.

Pitanje pobjednika Partizan je riješio u trećoj četvrtini kada su svoju prednost povećali na 16 poena razlike i meč u posljednjoj dionici samo rutinski priveli kraju.

Najbolji pojedinci meča bili su dvojac iz domaće ekipe Žorić i Young koji su postigli po 20 poena, te u pobjedničkoj ekipi Wiliams-Gross s istim brojem poena, a pratio ga je Marinković s 19 ubačenih poena.

U drugom meču Mornar je slavio protiv Zadra rezultatom 80:70.