Izvinio se navijačima
0

Partizan pretrpio novo ozbiljno poniženje, press konferencija Željka Obradovića trajala svega minutu

E. K.
Željko Obradović na pres konferenciji nakon utakmice sa Splitom (Foto: Screenshot)
KK Partizan je u 19. kolu ABA lige pretrpio ozbiljno poniženje budući da je poražen od ekipe Splita rezultatom 74:67 što im je bila prva pobjeda u Beogradu nakon 27 godina.

Press konferencija nakon utakmice je trajala svega minutu i nije bilo pitanja novinara poslije blamaže beogradskog sastava.

"Čestitam ekipi Splita, igrali su neuporedivo bolje od nas i zaslužili apsolutno da pobijede ovaj meč. Izvinjavam se svim ljudima koji su došli u salu. Preuzet ću odgovornost, treba da se zapitam o čemu se ovdje radi", rekao je Obradović nakon meča te potom dodao još dvije rečenice.

"Razmišljao sam da odmorim neke igrače kao Puntera i Doziera. Još jednom izvinjenje navijačima Partizana, ovo je velika sramota", dodao je.

Inače, Split je do pobjede vodio Shannon Shorter sa 18 poena, sedam skokova i tri asistencije dok je Lewis Sullivan dodao 15 uz četiri skoka.

Kod Partizana je jedini dvocifren bio James Nunnally koji je meč okončao sa deset postignutih poena.

Partizan je trenutno tek trećeplasirani na tabeli sa 13 pobjeda i šest poraza dok je Split sedmi sa devet pobjeda i deset poraza.