ABA liga
8

Partizan na gostujućem terenu savladao Mega Bemax

Košarkaši Partizana upisali su ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod ekipe Mega Bemax, a rezultat na kraju meča glasio je 102:89 u korist crno-belih.

Domaći su dobro otvorili meč i na početku imali pet poena prednost (13:8) ali je početkom druge četvrtine Partizan prvo preuzeo vodstvo, a onda pred poluvrijeme stigao i do devet poena prednosti da bi se na pauzu otišlo s rezultatom 51:44 za Beograđane.

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini kada je Partizan svoju prednost povećao i do 16 poena razlike, a u takvoj igri samo su mirno priveli meč kraju i upisali pobjedu.

Najefikasniji igrač u domaćoj ekipi bio je Ennis koji je ubacio 26 poena, dok su Partizan do pobjede vodili Williams-Goss i Marinković koji su postigli 23, odnosno 22 poena.

Nakon ove pobjede Partizan se vratio na drugo mjesto dok je Mega Bembax sada na šestoj poziciji.