Euroliga
7

Panathinaikos slavio protiv Zvezde u Beogradu, Maccabi srušio Fenerbahče

Bamberg - Real Madrid (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Panathinaikosa pobijedili su u Beogradu u okviru 14. kola Eurolige ekipu Crvene zvezde rezultatom 69:63.

Grci su cijelim tokom utakmice bili bolji protivnik, a presudila je treća četvrtina kada su Zvezdu ostavili na svega 11 ubačenih poena.

Panathinaikos su do pobjede vodili Gist i Denmon, koji su postigli po 16 poena. Najbolji kod Zvezde bio je Feldeine s 21 ubačenim poenom.

Fenerbahče je poražen u Tel-Avivu od domaćeg Maccabija rezultatom 73:82.

Aktuelni prvaci su jedino u drugoj četvrtini odigrali na svom nivou, ali to nije bilo dovoljno za raspoložene Izraelce.

Najefikasniji kod Maccabija bio je Jackson s 20 poena, a podršku je imao u Coleu, koji je dodao 19. Bolji od ostalih u ekipi Fenerbahčea bio je Vesely s 18 koševa.

Rezultati 14. kola:

Crvena zvezda - Panathinaikos 63:69 Bamberg - Real Madrid 66:81 Maccabi Tel Aviv - Fenerbahče 82:73 Valencia - Žalgiris Kaunas 63:71