Euroliga
1

Panathinaikos savladao Maccabi, Fenerbahče bez problema protiv Crvene zvezde

Maccabi - Panathinaikos
Ekipa Fenerbahčea savladala je Crvenu zvezdu u Beogradu u susretu 28. kola košarkaške Eurolige rezultatom 80:63 čime su se vratili na drugu poziciju na tabeli.

Gosti iz Turske bolje su otvorili meč, a nakon prvih deset minuta imali su prednost od pet poena, da bi do poluvremena razlika porasla na devet poena.

Ključna je bila treća dionica u kojoj se Fenerbahče rezultatski odlijepio srbijanskom timu, a do isteka vremena mirno su priveli meč kraju i na kraju su upisali 20. pobjedu u ovoj sezoni.

Najefikasniji igrač na meču bio je Muhammed koji je ubacio 25 poena, dok je najviše poena za Crvenu zvezdu ubacio Davidovac (18).

Panathinaikos je u sjajnom meču u Tel Avivu savladao Maccabi rezultatom 76:75, a u dva preostala meča Valencia je kao gost pobijedila Milano (93:89), dok je Real Madrid kod kuće slavio protiv Žalgirisa (88:81).