NBA liga
8

Osam Nurkićevih poena u porazu Portlanda od Minnesote

Portland Trail Blazersi poraženi su sinoć od Minnesota Timberwolvesa rezultatom 103:120.

Prva četvrtina je pripala Blazersima rezultatom 33:31, a u drugoj dolazi do preokreta. Timberwolvesi su postigli 26 poena, dok je ekipa Portlanda stala na svega 10 pa je rezultat na poluvremenu glasio 57:43 za Minnesotu.

U trećem periodu utakmice košarkaši Minneoste su ubacili 34 poena, tri više od Blazersa, dok su obje ekipe u posljednjoj dionici postigle po 29 poena, a to je u konačnici značilo pobjedu Timberwolvesa rezultatom 120:103.

Do pobjede ih je predvodio Jimmy Butler s 24 poena, dok je kod Blazersa najbolji bio Damian Lillard, ukupno 21.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je za Portland odigrao 20 minuta te je postigao osam poena. Upisao je pet skokova, jednu asustenciju i jednu ukradenu loptu.

U drugoj sinoćnjoj utakmici NBA lige Indiana Pacersi su savladali Phoenix Sunse rezultatom 120:97.