ABA liga
19

Olimpija u uzbudljivom finišu srušila Cedevitu, sjajni Musa postigao 24 poena

Košarkaši Cedevite poraženi su u okviru 18. kola ABA lige od ekipe Petrol Olimpija rezultatom 64:65.

Slovenačka ekipa je sjajno odigrala prvu četvrtinu zadržavši Cedevitu na svega osam poena, a do odlaska na odmor prednost se uvećala na 15 poena razlike (36:21).

Hrvatska ekipa je fantastično odigrala treću četvrtinu i smanjila prednost na samo poen zaostatka. Ipak, Olimpija je prednost zadržala i u uzbudljivoj završnici slavila novu pobjedu.

Bh. reprezentativac Džanan Musa bio je najbolji igrač na utakmici. Odigrao je 28 minuta i za to vrijeme postigao 24 poena i imao četiri skoka. Najefikasniji kod Olimpije bili su Morgan i Hrovat sa po 12 ubačenih poena.

Cedevita je uprkos porazu ostala na trećem mjestu ABA lige, dok se Olimpija probila na osmo mjesto.