Prvenstvo BiH
0

OKK Spars siguran u gostima protiv Kaknja, Promo ubjedljivo savladao Vogošću

Košarkaši Sparsa su na gostovanju u Kaknju u okviru 8. kola Prvenstva BiH upisali pobjedu rezultatom 90:74.

Gostujući tim je bez većih problema došao do pobjede, a Kakanj je pružio otpor samo u prvoj četvrtini. U nastavku susreta košarkaši Sparsa su dominirali i konstantno povećavali svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i plus 30. Domaći tim do kraja susreta uspio je samo ublažiti poraz.

Spars su do pobjede vodili Vrabac sa 24, Đekić sa 20 i Klavžar sa 16 postignutih poena. Kod domaćih istakli su se Arslanagić sa 17, Buza sa 13 i Dedić sa 11 ubačenih poena.

KK Promo je na svom terenu također ubjedljivo slavio, a oni su bili bolji od Vogošće rezultatom 73:48. Bratunac je u gostima bio bolji od Čapljine sa 78:68, a ubjedljiv je bio i Mrkonjić Grad koji je rezultatom 102:85 pobijedio Leotar.