NBA liga
117

Odlični Nurkić nadomak triple-double u rušenju Toronto Raptorsa

Jusuf Nukić (Foto: NBA.com)
Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Toronto Raptorsa rezultatom 128:122.

Blazersi su tako nastavili u ritmu "porazi u gostima - pobjede kući", dok su Raptorsi poraženi nakon dva uzastopna trijumfa nad Golden State Warriorsima i Los Angeles Clippersima.

Domaći su bolje otvorili meč i do odlaska na odmor su konstantno uvećavali prednost. Na kraju je prvo poluvrijeme okončano s osam poena prednost za domaće. U trećoj četvrtini Raptorsi su sjajno odigrali i meč odveli u zanimljivu posljednju dionicu. Ipak, Blazersi su ponovo dodali gas na kraju i stigli do zaslužene pobjede u dramatičnoj završnici.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Lillard s 24 poena, a podršku je imao u Collinsu, koji je ubacio 16 poena.

Odličnu partiju za Blazerse pružio je i bh. reprezentativac Jusuf Nurkić, koji je bio nadomak triple-double. Naime, Nurkić je za 27 minuta provedenih na parketu postigao 11 poena, imao devet skokova i sedam asistencija, od kojih su neke bile ključne i za pobjedu.

Kod gostiju se istakao Leonard s 28 poena.

Blazersi su se s novom pobjedom probili na osmo mjesto Zapadne konferencije, dok je Toronto ostao lider na Istoku.

Rezultati:

Boston Celtics - Atlanta Hawks 129:108 Charlotte Hornets - New York Knicks 124:126 Brooklyn Nets - Washington Wizards 125:118 Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 102:114 Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 101:113 Memphis Grizzlies - Miami Heat 97:100 Denver Nuggets - Oklahoma City Thunder 109:98

Portland Trail Blazers - Toronto Raptors 128:122 Sacramento Kings - Golden State Warriors 125:130