Eurokup
7

Odlična Cedevita uvjerljiva u Torinu, dobra partija Stipanovića

Košarkaši Cedevite u susretu 6. kola grupe A Eurokupa kao gosti u Torinu savladali su FIAT s rezultatom 87:65 (30:12, 23:19, 20:14, 14:20).

Protiv ekipe od koje je izgubila u Zagrebu na početku ovog takmičenja Cedevita je odigrala odličan meč i ostvarila uvjerljivu pobjedu koja je mogla biti i izraženija od konačnih 22 razlike, jer je početkom četvrte četvrtine bilo i najvećih 31 pogodaka prednosti za hrvatskog prvaka.

Kevin Murphy je s 24 koša bio prvi strijelac Cedevite, dok su kod domaćeg sastava po 14 poena ubacili Giuseppe Poeta i Lamar Patterson.

Bh. reprezentativac Džanan Musa na parketu je proveo 14 minuta i za to vrijeme postigao je tri poena uz dva skoka, dok je Andrija Stipanović postigao 13 poena, uz ostvarenih pet skokova.

Nakon šest odigranih kola i Cedevita i FIAT imaju po tri pobjede i tri poraza. Na vrhu grupe je Darussafaka sa 6-0, drugi je Uniks sa 4-2, dok su na dnu MoraBanc iz Andore i Levallois sa po 1-5.

Sljedeći susret u Eurokupu Cedevita će igrati 6. decembra kada u Zagreb dolazi Darussafaka.