0

Odigrano šesto kolo košarkaške Lige za prvaka i Lige za opstanak BiH

FENA
Sa meča Sloboda - Građanski (Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Košarkaši Sparsa su u šestom kolu Lige 6 za prvaka BiH večeras u Skenderiji pobijedili ekipu Kaknja sa 80:63 (15:20, 26:16, 15:13, 24:14).

Drugom pobjedom u seriji i trećom ukupno u Ligi za prvaka sarajevski tim učvrstio se na trećoj poziciji s velikim šansama da izbori plasman u play-off. U narednom kolu Spars je ponovo domaćin, a dočekuje ekipu Širokog, koja je "prikovana" za dno tabele sa samo jednom pobjedom, ostvarenom upravo protiv Sparsa na Pecari. Najefikasniji kod Sparsa večeras su bili Nikola Gajić sa 25 i Fahrudin Manjgafić s 13 poena, a kod Kaknja Eldar Merdanović s 13 i Ermin Dedić sa deset poena.

U ostalim susretima Lige za prvaka jučer je Igokea slavila u Širokom Brijegu nad Širokim sa 85:78, dok je danas Mladost savladala Leotar u gostima 87:82.

6. Široki 1-5

U okviru šestog kola Lige za opstanak košarkaši Slobode pobijedili su u Mejdanu ekipu Građanskog iz Bijeljine rezultatom 81:72 (22:18, 17:20, 27:16, 15:18).

Nakon dosta izjednačene igre u prvom poluvremenu (39:38), Tuzlaci su najbolje odigrali treću četvrtinu, stvorivši u 30. minuti osjetniju prednost (66:54).

Iako su u posljednjem dijelu igrači iz Bijeljine pokušali dalekometnim šutevima stići prednost domaćina, Tuzlaci su uspjeli sačuvati vodstvo i osvojiti iznimno važne bodove. Najefikasniji u ekipi Slobode bili su Almir Hasandić sa 25, Mihailo Sekulović sa 20 (10 skokova) i Edi Sinandinović s 15 poena.

U ekipi Građanskog najefikasniji su bili Dragan Simić sa 16, Dragan Maroević sa 14, te Milan Janjušević sa 13 poena. U idućem kolu tuzlanski košarkaši ponovo su domaćini, ovoga puta drugoj ekipi iz Bijeljine, BN Basketu.

Bošnjak je savladao Zrinjski u gostima sa 77:72, dok je BN Basket nadigrao Student 90:57.