NBA liga
23

Nurkićev double-double nedovoljan za pobjedu protiv LeBrona i Lakersa

Nurkić u duelu s Jamesom (Foto: NBA)
Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su u Portlandu ekipu Trail Blazersa rezultatom 114:110.

Lakersi su tako potvrdili teško izborenu pobjedu kod kuće protiv Dallas Mavericksa, dok su Blazersi prekinuli niz od tri uzastopna trijumfa.

Treća četvrtina je bila ključna u sinoćnjem dvoboju budući da su na poluvremenu Lakersi gubili s jednim poenom razlike, a uoči posljednje dionice bilo je plus 15 za goste. Probudili su se Blazersi do kraja meča, ali nije bilo dovoljno snage za preokret.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je James s 28 poena, sedam asistencija i pet skokova. Domaćim nije pomoglo ni 60 kombinovanih poena McColluma i Lillarda.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić igrao je pola sata i za to vrijeme je ostvario double-double učinak, odnosno postigao je 14 poena i imao 13 skokova. Tome je pridodao dvije asistencije.

Rezultati:

Chartlotte Hornets - Cleveland Cavaliers 126:94 Indiana Pacers - Boston Celtics 102:101 Atlanta Hawks - Miami Heat 123:118 Chicago Bulls - Houston Rockets 88:96 San Antonio Spurs - New Orleans Pelicans 109:95 Denver Nuggets - Utah Jazz 103:88 Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers 110:114