NBA
7

Nurkić za 25 minuta ubacio 15 poena u porazu Portlanda od San Antonija

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 15 poena u porazu Portland Trail Blazersa na domaćem terenu u utakmici protiv San Antonio Spursa rezultatom 93:91.

Spursi su bolje otvorili meč i do poluvremena su konstantno imali prednost, a pred kraj druge četvrtine gosti su u nekoliko navrata imali prednost od 11 poena razlike.

Trail Blazersi su se probudili u drugom poluvremenu te su anulirali prednost San Antonija, a u neizvjesnoj završnici bolje su se snašli gosti koji su upisali treću uzastopnu pobjedu.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo 25 minuta, a za to vrijeme ubacio je 15 poena kojima je dodao šest asistencija. U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Aldridge koji je meč završio sa 22 poena.

Iznenađenje večeri napravila je ekipa Miamija koja je slavila protiv Bostona na gostujućem terenu rezultatom 90:89, dok je Oklahoma na krilima Westbrooka slavila protiv Utaha 107:79.

Ekipa Houstona doživjela je domaći poraz od LA Lakersa, a Rocketsima nije pomogao ni fantastični Harden koji je meč završio sa 51 ubačenim poenom.