Odličan učinak
13

Nurkić vrlo dobar u generalnoj probi Blazersa uoči starta NBA sezone

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su na svom parketu u posljednjoj prijateljskoj utakmici pred početak nove sezone NBA lige ekipu Sacramento Kingsa rezultatom 118:115.

Blazersi su tako potvrdili da se nalaze u dobroj formi uoči starta sezone, dok su Kingsi neslavno završili pripremni period, jer su jučer savladani i od Utah Jazza.

Domaći su u prvoj četvrtini odigrali sjajnu odbranu, bili su i raspucani pa ne čudi prednost od 12 poena razlike, koja se ipak istopila do odlaska na odmor.

Uoči posljednje četvrtine Blazersi su imali samo poen prednosti pa su slavili tek u dramatičnoj završnici ovog meča.

Domaće je do pobjede nosio McCollum s 21 poenom, Leonard je ubacio 17, dok su kod Kingsa najraspoloženiji bili Ferrell i Hield sa po 19 poena.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je na parketu proveo samo 17 minuta kao starter i za to vrijeme je postigao vrlo dobrih deset poena, imao je sedam skokova te upisao jednu asistenciju.

Brooklyn Netsi našeg Džanana Muse u generalci su savladali New York Knickse rezultatom 113:107.

Međutim, bh. košarkaš odlukom trenera nije ulazio u igru na ovom susretu.