NBA liga
4

Nurkić ubacio osam poena u porazu Portlanda od Toronta

Portland Trail Blazersi su sinoć poraženi od Toronto Raptorsa rezultatom 99:85, a nastup za Blazerse je upisao bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Prva četvrtina utakmice je završena neriješenim rezultatom 29:29, a u drugoj su Raptorsi odigrali odlično te postigli 25 poena, s tim da su Blazersima dopustili samo šest. Na poluvremenu su imali prednost 54:35.

Treća dionica je također pripala košarkašima Toronta koji su postigli 27 poena, jedan više od Portlanda. U posljednjoj dionici su nešto bolji bili Blazersi s postignuta 24 poena, dok su Raptorsi stali na 18. Ipak, dileme nije bilo, pobjeda je pripala Torontu rezultatom 99:85.

Raptorse je do trijumfa predvodio Demar DeRozan s 25 poena, dok je najbolji kod Blazersa bio Damian Lillard s 36 poena.

Nurkić je igrajući za Portland na parketu proveo 26 minuta, postigao je osam poena te upisao šest skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Ostali rezultati:

Boston Celtics - San Antonio Spurs 108:94 Miami Heat - Minnesota Timberwolves 122:125 (nakon produžetaka) New York Knicks - Denver Nuggets 116:110 Houston Rockets - Philadelphia 76ers 107:115 Memphis Grizzlies - Charlotte Hornets 99:104 New Orleans Pelicans - Orlando Magic 99:115 Utah Jazz - Dallas Mavericks 104:99 Los Angeles Clippers - Golden State Warriors 113:141