217

Nurkić predvodio Portland do pobjede protiv LA Clippersa

Piše: D. B.
Jusuf Nurkić
Portland Trail Blazersi su sinoć savladali LA Clipperse rezultatom 105:96, a novu odličnu partiju za svoj tim pružio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Blazersi bili bolji gotovo cijelu utakmicu, osim u posljednjoj četvrtini. Prvu su dobili rezultatom 26:23, a onda su u drugoj postigli 38 poena, dok su Clippersi stali na 26, pa je na poluvremenu rezultaat glasio 64:49 za ekipu Portlanda.

Treća dionica je također pripala Blazersima koji su ubacili nova 23 poena, šest više od Clippersa. Ipak, u posljednjem periodu igre su Clippersi bili bolji za 12 poena, ubacili su 30, a Blazersi 18, no to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz, tako da je Portland upisao trijumf rezultatom 105:96.

Do pobjede ih je predvodio naš Nurkić, koji je za 30 minuta provedenih na parketu zabilježio double-double učinak, postigao je 21 poen te upisao 12 skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte i četiri blokade.

Najbolji u poraženom timu bio je Lou Williams s 23 postignuta poena.

Rezultati utakmica NBA lige:

Orlando Magic - Chicago Bulls 82:90 Atlanda Hawks - Philadelphia 76ers 91:101 Cleveland Clavaliers - New Orlando Pelicans 107:102 Houston Rockets - Phoenix Suns 104:105 Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 125:126 (nakon produžetaka) Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 92:93 Utah Jazz - Memphis Grizzlies 107:97 Los Angeles Lakers - Milwaukee Bucks 122:124 (nakon produžetaka) Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers 105:96