Košarka
49

Nurkić predvodio Denver u pobjedi nad New Orleansom, Davis postigao 50 poena

Jusuf Nurkić
Sjajnu formu iz predsezonskih utakmica bh. košarkaški reprezentativac Jusuf Nurkić pokazao je i u novoj sezoni NBA lige te je predvodio Denver Nuggetse do pobjede nad New Orleans Pelicansima rezultatom 107:102.

Košarkašima Denvera je pripala prva četvrtina rezultatom 30:24, dok je identičan broj poena postignut u drugom periodu igre pa su Nuggetsi nakon prvog poluvremena vodili rezultatom 60:48.

U trećoj četvrtini su Pelicansi bili uspješniji s ubačenih 29 poena, četiri više od Nugetsa. Dobili su i posljednji period igre ubacivši 25 poena, dok su Nuggetsi postigli 22. Ipak, nešto bolje drugo poluvrijeme nije bilo dovoljno Pelicansima da izbjegnu poraz 107:102.

Nuggetse je do pobjede predvodio bh. reprezentativac Jusuf Nurkić koji je za 26 minuta provedenih na parketu postigao 23 poena te upisao devet skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Odličnu noć je u ekipi Pelicansa imao Anthony Davis koji je postigao 50 poena.