NBA liga
44

Nurkić postigao 22 poena u teškom porazu Portlanda od Golden Statea

Piše: D. B.
Bh. košarkaški reprezentativac Jusuf Nurkić pružio je još jednu odličnu partiju za Portland Trail Blazerse koji su ipak doživjeli težak poraz od Golden State Warriorsa.

Blazersi su dobro otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine imali prednost 27:24, ali su drugoj potpuno zakazali, odnosno Warriorsi su ubacili u brzinu više i postigli 35 poena, dok je ekipa Portlanda stala na svega 17. Stoga je Golden State na poluvremenu vodio rezultatom 59:44.

Warriorsi su kontrolisali igru u drugom posluvremenu te su povećavali svoju prednost, a na kraju su upisali zasluženu uvjerljivu pobjedu rezultatom 125:97. Do pobjede su ih predvodili sjajni Kevin Durant koji je postigao 32 poena te Klay Thompson koji je ubacio 31 poen.

Najviše poena za Blazerse postigao je Damian Lillard, ukupno 23, a samo poen manje upisao je naš Jusuf Nurkić. Popularni Juka je imao i osam skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Rezultati:

Detroit Pistons - Houston Rockest 116:111 (nakon produžetaka) Atlanta Hawks - Boston Celtics 96:114

New York Knicks - New Orlleans Pelicans 114:109 Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 112:121 Toronto Raptors - Washington Wizards 125:107 Chicago Bulls - Miami Hat 96:103 Indiana Pacers - San Antonio Spurs 100:111 Oklahoma City Thunder - Charlotte Hornets 109:104 Milwaukee Bucks - Phoenix Suns 114:116 Denver Nuggets - Orlando Magic 112:87 Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 125:97 Los Angeles Lakers - Utah Jazz 90:83