NBA liga
131

Nurkić postigao 17 poena u pobjedi Portlanda protiv Washingtona

Jusuf Nurkić
Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je pružio dobru partiju u pobjedi Portland Trail Blazersa nad Washington Wizardsima rezultatom 108:105.

Utakmica nije dobro počela po Portland, jer je ekipa Washingtona dobila prvu četvrtinu rezultatom 30:27, a na poluvremenu su Wizardsi imali prednost 52:41.

Treći period igre je tijesno pripao Blazersima, koji su ubacili 32 poena, jedan više od ekipe Washingtona. U posljednjoj dionici je uslijedio preokret, košarkaši Portlanda su postigli 35 poena, dok igrači Washingtona stali na 22, pa su Blazerski na kraju slavili pobjedu rezultatom 108:105.

Do pobjede ih je predvodio Damian Lillard s 29 poena, dok je CJ McCollum ubacio 26. Nurkić je na parketu proveo 33 minute te je postigao 17 poena i pri tome upisao pet skokova, četiri asistencije i tri blokade.

Najbolji kod Wizardsa je bio Bradley Beal s 26 poena, a 24 je postigao Otto Porter Jr.

Ostali rezultati:

Charloette Hornets - San Antonio Spurs 86:106 Philadelphia 76ers - Orlando Magic 130:111 Atlanta Hawks - Toronto Raptors 78:112 Houston Rockets - New York Knicks 117:102 Indiana Pacers - Boston Celtics 98:108 Dallas Mavericks - Oklahoma City Tunder 97:81 Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 110:95 Utah Jazz - Milwaukee Bucks 121:108 Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 95:97