Predvodio ekipu
28

Nurkić postigao 16 poena u pobjedi Portlanda nad Phoenixom

Jusuf Nurkić (Foto: Twitter/HoopsHabit)
Portland Trail Blazersi su sinoć u pripremnoj utakmici savladali Phoenix Sunse, a najveći doprinos sa 16 poena je Blazersima dao bh. reprezentativac Jusuf Nurkić.

Ekipa Portlanda je odlično igrala prvu četvrtinu te ju je riješila u svoju korist rezultatom 30:18. Druga je pripala Sunsima koji su postigli 24 poena, tri više od Blazersa, ali je Portland otišao na odmor s prednošću 51:42.

Blazersi u trećem periodu igre ponovo ubacuju u brzinu više te postižu 35 poena, dok su Sunsi stali na svega 15.

Tokom posljednje dionice efikasniji su bili Sunsi s 36 poena, Blazersi su postigli 29, ali Phoenix poraz nije izbjegao, bilo je 115:93 za Portland.

Nurkić je predvodio svoj tim do pobjede sa 16 postignutih poena, upisao je devet skokova, dvije asistencije, dvije ukradene lopte i tri blokade, a na parketu je proveo 20 minuta.

Najbolji kod Sunsa bio je DeAndre Ayton s 19 poena.