NBA liga
56

Nurkić postigao 12 poena u pobjedi Blazersa protiv Knicksa

Portland Trail Blazersi su u sinoćnjoj utakmici savladali New York Knickse rezultatom 103:91, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 12 poena za pobjednički tim.

Blazersi su dobro otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu dobili rezultatom 30:23, dok su na poluvremenu imali prednost 53:37.

U trećem periodu igre je ekipa Portlanda ubacila 37 poena, deset više od New Yorka te povećala svoju prednost, a onda su Knicksi u posljednjoj dionici bili znatno bolji te su postigli 27 poena, dok su Blazersi stali na svega 13. Ipak, to je bilo premalo da bi New York izbjegao poraz pa je pobjeda pripala Portlandu rezultatom 103:91.

Blazerse je predvodio Damian Lillard s 32 poena, dok je najbolji kod Knicksa bio Kristaps Porzingis sa 22 poena.

Nurkić je odigrao 30 minuta za Porland te je postigao 12 poena i upisao devet skokova i šest asistencija.

Košarkaši Detroit Pistonsa u gostima su savladali Boston Celticse sa 118:108, u duelu vodećih ekipa istočne konferencije NBA lige.

Meč izmeču lidera i drugoplasirane ekipe istoka pripao je Pistonsima, koje je predvodio centar Andre Drummond s 26 poena, 22 skoka, šest asistencija i četiri ukradene lopte. Drummond je imao veliku pomoć u Tobiasu Harrisu koji je postigo 31 poen i osam skokova.

S druge strane otkazalo je glavno oružje Bostona, Kyrie Irving koji je loše šutirao iz igre. Postigao je 18 poena uz šut 6:16 iz igre, odnosno 1:6 za tri poena. Porazom su Celticsi okončali niz od osam uzastopnih domaćih pobjeda, ali ostali su lideri na istoku.

Cleveland je protiv Philadelphije upisao osmu uzastopnu pobjedu (113:91), a prvaci iz Golden Statea su bez Stephena Curryja i Kevina Duranta izgubili kući protiv Sacramenta (106:110)

Houston Rocketsi su bili bolji od Brooklyn Netsa sa 117:103, San Antonio Spursi su savladali Dallas Maverickse sa 115:108.

Ostali rezultati:

Indiana Pacers - Orlando Magic 121:109

Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 91:113 Boston Celtics - Detroit Pistons 108:118 Houston Rockets - Brooklyn Nets 117:103 San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 115:108 Golden State Warriors - Sacramento Kings 106:110 Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 120:115