NBA
19

Nurkić postigao 11 poena u domaćoj pobjedi Portlanda protiv Orlanda

Ekipa Portlanda upisala je osmu pobjedu u ovoj sezoni NBA, a oni su na svom terenu bili bolji od Orlanda rezultatom 99:94.

Gosti su puno bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine imali prednost od devet poena razlike, da bi Trail Blazersi u drugoj četvrtini zaigrali puno bolje, preokrenuli rezultat i na poluvrijeme otišli s prednošću od četiri poena razlike.

Portland je na početku treće četvrtine povećavao svoju prednost do deset poena razlike, ali se Orlando vratio i u četvrtoj dionici stigao do preokreta, ali više od toga nisu mogli.

Portland je zaigrao puno bolje, stekao novu prednost i sigurnom igrom sačuvao osmu pobjedu u ovoj sezoni.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo skoro 32 minute, a u tom periodu ubacio je 11 poena kojima je dodao pet asistencija i osam skokova.