NBA liga
121

Nurkić ponovo odličan u uvjerljivoj pobjedi Portlanda kod Clippersa

Jusuf Nurkić (Foto: Portland Trail Blazers)
Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Los Angelesu ekipu Clippersa rezultatom 125:104 i tako potvrdili posljednji trijumf nad Phoenix Sunsima.

Domaći su bolje otvorili meč i imali sedam poena prednosti nakon prve četvrtine. Ipak, Blazersi se bude u drugoj pa se na odmor odlazi bez veće prednosti i jedne ekipe.

U trećoj dionici Blazersi su uspjeli preokrenuti prednost, a onda fenomenalno odigrali posljednju četvrtinu. Postigli su čak 40 poena, a primili svega 20 pa su na kraju slavili uz uvjerljivu pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je CJ McCollum s 35 poena, a odličnu partiju pružio je i bh. reprezentativac Jusuf Nurkić.

Za 25 minuta na parketu ostvario je double-double učinak s 20 poena i 12 skokova, a tome je dodao i dvije asistencije.

Najbolji kod Clippersa bio je Montrezl Harrell koji je također ostvario double-double. Postigao je 22 poena i imao 11 skokova.

Blazersi su peti na Zapadnoj konferenciji s 41 pobjedom i 26 poraza, dok su Clippersi sedmi uz omjer 39-30.

Rezultati:

LA Clippers - Portland Trail Blazers 104:125 Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 105:112 Indiana Pacers - New York Knicks 103:98 Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 106:99 Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 107:123 New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks 113:130 Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 133:107