NBA liga
38

Nurkić odradio sjajan posao za 20 minuta igre u novoj pobjedi Blazersa

Nurkić u akciji (Foto: NBA)
Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Chicago Bullsa rezultatom 124:112 i tako stigli do treće uzastopne pobjede.

Domaći su tokom čitavog susreta vodili i pobjednika gotovo ni u jednom trenutku nije bio upitan. Ključna je bila treća dionica kada su se domaći odlijepili na deset poena razlike, a loši Bullsi to nisu uspjeli nadoknaditi u posljednjoj četvrtini.

Na sinoćnjem meču su se posebno istakli Blazersovi igrači s klupe, koji su postigli ukupno 56 poena.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je CJ McCollum s 24 poena, a još jednu dobru partiju pružio je i bh. reprezentativac Jusuf Nurkić.

Naš centar, koji je rano imao problema s prekršajima, ostvario je 18 poena, osam skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i dvije blokade za samo 20 minuta na parketu. Popularni Nurk nije uopšte igrao posljednju četvrtinu. Kod Bullsa se istakao Wendell Carter Jr. s 22 poena i šest skokova.

Blazersi su sada na petom mjestu Zapadne konferencije NBA lige, dok su Bullsi na pretposljednjoj, 14. poziciji Istočne konferencije.

Rezultati:

Portland Trail Blazers - Chicago Bulls 124:112 Dallas Mavericks - Phoenix Suns 104:94 Boston Celtics - Indiana Pacers 135:108 Washington Wizards - Philadelphia 76ers 123:106 Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 116:100 Houston Rockets - Milwaukee Bucks 109:116 Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 96:86 New Orleans Pelicans - Cleveland Cavaliers 140:124 Utah Jazz - Orlando Magic 106:93 Los Angeles Lakers - Detroit Pistons 113:100