Košarka
13

Nurkić nakon svađe sa sudijama završio na klupi

Jusuf Nurkić je ostvario skroman učinak u utakmici Denver Nuggetsa protiv Philadelphia 76ersa u kojoj je njegova ekipa izgubila rezultatom 99:85.

Nurkić je dobio sedam minuta na terenu, a upisao je tek dva poena iz slobodnih, tri skoka, asistenciju, te dva faula, nakon čega ga je trener Denvera Melvin Hunt ostavio na klupi. Naime, naš košarkaš je ponovo imao konflikt sa sudijama.

Nuggetsi su dobro izgledali u posljednje vrijeme, no u svom Pepsi Centru sinoć su ipak poraženi od 76ersa 99:85.

Gosti su nakon prve četvrtine imali poen prednosti (22:21), a na poluvremenu su povećali prednost na 49:46. Do kraja treće četvrtine Nuggetsi su preokrenuli, pa su u posljednjih 12 minuta ušli s vodstvom 76:72. Ekipa 76ersa je uspjela postići maksimalnih 14 poena prednosti i tako doći do 18. pobjede u sezoni.

Rookie Robert Covington je bio najefikasniji sa 25 poena. Nerlens Noel je upisao 14 poena i 15 skokova za 76erse. Za Nuggetse je Ty Lawson postigao 19 poena, a Wilson Chandler je imao 16 poena i 11 skokova.