NBA liga
351

Nurkić dominantnom partijom predvodio Blazerse do nove pobjede

Nurkić u akciji (Foto: Trail Blazers)
Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Salt Lake Cityju ekipu Utah Jazz rezultatom 109:104 i tako upisali treći uzastopni trijumf.

Nakon ujednačenog početka utakmice domaći su zaigrali znatno bolje i na odmor su otišli uz prednost od sedam poena. Ipak, u nastavku su se Blazersi probudili i preokrenuli rezultat uoči posljednje četvrtine. Uslijedila je dramatična zavšnica u kojoj su se bolje snašli gosti i tako stigli do važne pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Damian Lillard s 26 poena, a uz to je dodao po osam skokova i asistencija.

Ništa manje bitan za pobjedu Blazersa nije bio ni bh. reprezentativac Jusuf Nurkić. Za 31 minutu provedenu na parketu postigao je 22 poena, upisao osam skokova, sedam asistencija i čak šest blokada.

Ujedno je naš centar postao jedini igrač uz Karl-Anthonyja Townsa (Minnesota Timberwolves) koji je dva puta ove sezone postigao najmanje 15 poena, pet skokova, pet asistencija i pet blokada u jednoj utakmici.

Kod domaćih se istakao Donovan Mitchell s 36 poena, sedam skokova i pet asistencija, ali nije imao podršku saigrača.

Blazersi su na četvrtoj poziciji Zapadne konferencije, dok je Jazz na osmoj.