FIBA Europe Cup
3

Novi težak poraz Bosne, holandski Donar protutnjao Skenderijom

(Foto: Kemal Softić/Klix.ba)
Košarkaši Bosne su poraženi i u drugom kolu grupe A FIBA Europe Cupa. U Maloj dvorani Skenderije ubjedljivu pobjedu je zabilježila holandska ekipa Donar rezultatom 72:43.

Bosna je pred pedesetak gledalaca katastrofalno otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine ekipa iz Groningena je imala prednost rezultatom 20:4.

Ne, nije u pitanju greška u kucanju - košarkaši Bosne su za deset minuta ubacili samo četiri poena, a loptu su kroz koš gostujuće ekipe ubacili Bradford i Rešidović.

U nastavku susreta gosti iz Holandije su rutinski održavali prednost i na kraju slavili s 29 poena razlike.

U redovima Bosne nijedan igrač nije ubacio dvocifren broj poena, a prednjačili su Walker i Alikadić sa po 9, dok su se na drugoj strani svi igrači koji su igrali upisali u strijelce, a najviše poena je postigao Bruinsma (15).

Na tabeli grupe A vodi Donar (2-0), a slijede Le Portel (1-1), Antwerp (1-1) i Bosna (0-2).