NBA
109

Novi double-double učinak oporavljenog Jusufa Nurkića u pobjedi Portlanda

Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
Bh. košarkaš Jusuf Nurkić ostvario je novi double-double učinak u pobjedi Portlanda protiv Orlanda na domaćem terenu rezultatom 115:112.

Trail Blazersi su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini gdje su napravili razliku od čak 19 poena (40:21), a do pobjede ih je nosio dominantni Lillard koji je i ovaj meč završio kao najefikasniji igrač. Uz šut iz igre 13-22, Lillard je postigao 41 poen.

Jusuf Nurkić, koji se nakon povrede od prije tri dana uspio oporaviti, na terenu je proveo nešto manje od 34 minute, a u tom periodu postigao je 16 poena i dodao pet asistencija i 13 skokova. Niko osim Nurkića nije ostvario dvocifren broj skokova u ovom meču, a treba reći da je bh. košarkaš imao i jedan šut za tri poena koji je pogodio.

Nakon ti uzastopna poraza ovo je veoma važna pobjeda za Portland koji u sljedećem kolu očekuje susret protiv Denvera na domaćem terenu.

Iznenađujuću pobjedu upisala je ekipa Dallasa koja je na gostujućem parketu bila bolja od Houstona, a konačan rezultat glasio je 128:108 za Maverickse.

Od početka meča Dallas je bio bolji tim na terenu, sve vrijeme su imali i kontrolisali prednost, a nakon što je Houston odigrao dobru treću četvrtinu i najavio povratak u igru, Dallas je u posljednjoj dionici još jednom bio efikasan i nije dopustio Rocketsima da ugroze njihovu prednost.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Luka Dončić sa 20 poena, dok je kod domaćih Harden ubacio 25.

Svi rezultati:

Charlotte - Atlanta 108:94 Philadelphia - New York 117:91 Brooklyn - Utah 91:101 Milwaukee - Chicago 116:113 Minnesota - San Antonio 128:89

New Orleans - Washington 125:104 Oklahoma - Cleveland 100:83 LA Clippers - Phoenix 115:99