NBA
9

Novi double-double učinak Jusufa Nurkića u porazu Portlanda od Denvera

Ekipa Portlanda doživjela je poraz u 22. ovosezonskom meču u NBA ligi, a oni su na svom terenu poraženi od Denvera rezultatom 113:112.

Nuggetsi su bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine imali su prednost od 12 poena razlike, a s dominacijom nastavili su i u drugih 12 minuta u kojima su kontrolisali stečenu prednost i na poluvrijeme su otišli s vodstvom od 68:53.

Portland je u nastavku meča zaigrao puno bolje, do kraja treće četvrtine gotovo su anulirali prednost gostiju, a pobjednik je odlučen u izuzetno zanimljivom finišu meča u kojem su na kraju bolji bili košarkaši Denvera koji su upisali 15. pobjedu u ovoj sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Harris koji je postigao 27 poena, a pratio ga je Milsap koji je ubacio 22 poena. Nikola Jokić na parketu je proveo 32 minute, a postigao je 15 poena. Kod domaćih, najviše poena je ubacio McCallum (33), a pratio ga je Aminu sa 20 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo 29 minuta, a za to vrijeme postigao je 17 poena i imao je 11 skokova, jednu asistenciju i dvije blokade.

Ostali rezultati:

Boston - Cleveland 128:95 Charlotte - Utah 111:119 Detroit - Chicago 107:88 Philadelphija - Washington 123:98 Brooklyn - Memphis 125:131 Miami - New Orleans 106:101 Oklahoma - Atlanta 124:109

San Antonio - Houston 105:136 Phoenix - Orlando 85:99 LA Lakersi - Dallas 114:103