NBA
8

Nova sjajna partija Luke Dončića u porazu Dallasa, James nosio Lakerse do pobjede

Toronto - Sacremento (Foto: EPA-EFE)
Luka Dončić odigrao je novu sjajnu utakmicu na NBA parketima, a Slovenac je u porazu svog Dallasa od Utaha rezultatom 117:102 postigao 24 poena.

Utah je bolje otvorio meč i već nakon prve četvrtine imali su prednost od 12 poena razlike, a istu su do poluvremena dodatno povećali na 23 poena razlike i već tada je bilo jasno da Mavericksi ne mogu stići do preokreta i pobjede.

Do kraja susreta domaći su mirno kontrolisali stečenu prednost, nisu dopuštali gostima da se razmašu i upisali su pobjedu rezultatom 117:102. Najefikasniji igrač na meču bio je Slovenac Luka Dončić koji je za 35 minuta na terenu postigao 24 poena, a uz to je dodao i dvije asistencije i šest skokova.

Dončić je imao šut iz igre 7-14, a pogodio je tri od četiri pokušaja za tri poena. S linije za slobona bacanja Dončić je pogodio svih sedam šuteva.

Važnu pobjedu upisala je ekipa LA Lakersa koja je na svom terenu bila bolja od Minnesote rezultatom 114:110. Meč je tokom svih 48 minuta bio izuzetno zanimljiv, nijedna ekipa se nije uspjela odlijepiti na dvocifren broj poena, a pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini gdje su Lakersi nošeni podrškom s tribina stigli do trijumfa.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je LeBron James koji je postigao 24 poena, a dodao je i devet asistencija i deset skokova. U gostujućoj ekipi najviše poena ubacili su Rose i Butler koji su postigli 31, odnosno 24 poena.

Svi rezultati:

Cleveland - Oklahoma 86:95 Orlando - Detroit 96:103 Atlanta - New York 107:112 Miami - San Antonio 95:88 Indiana - Philadelphia 94:100 Memphis - Denver 89:87 New Orleans - Chicago 107:98 Sacremento - Toronto 105:114