Prvenstvo BiH
84

Nova pobjeda Spars Realwaya, na Grbavici pao Kakanj

(Foto: D. Ć./Klix.ba)
Košarkaši Spars Realwaya pobijedili su na svom terenu ekipu Kaknja rezultatom 81:74 i tako potvrdili da je nedavni poraz od Igokee u gostima bio samo loš dan.

Sarajevska ekipa je od samog početka krenula žestoko, ali se Kakanj probudio u drugoj četvrtini i na poluvrijeme se otišlo sa samo dva poena prednosti za domaće.

Igrao je Kakanj dobro i u nastavku meča, a iako se u posljednju četvrtinu ušlo s izjednačenim rezultatom, Sparsi nisu dozvolili dramu te su ostvarili sigurnu pobjedu.

Nedim Buza je bio najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe s 18 poena, ali je najbolji bio Kenan Kamenjaš s double-double učinkom od 14 poena i 14 skokova. Najbolji kod Kaknja bio je Ermin Dedić sa 17 poena i pet skokova.

Spars Realway je na trećem mjestu Prvenstva BiH s 13 pobjeda i šest poraza, dok je Kakanj na 10. poziciji s omjerom 7-12.

Čapljina je ostvarila sigurnu pobjedu u gostima kod Bratunca rezultatom 81:69, dok je Leotar u Trebinju bio bolji od Mrkonjić Grada (90:85).