Košarka
0

NLB liga: Marković debitirao porazom u Vršcu

FENA
Novi trener Bosne ASA BH Telecom Nenad Marković porazom je debitirao na klupi sarajevske ekipe. Studenti su, naime, u susretu 17. kola regionalne NLB lige u Vršcu poraženi od Hemofarma rezultatom 103:82 (23:27, 29:18, 27:11, 24:26).

Dobar otpor favoriziranoj domaćoj ekipi prvak BiH je pružio samo u prvoj četvrtini, koju je okončao vodstvom od četiri poena razlike.

Ostatak susreta pripao je Hermofarmu, koji je već u drugom periodu nadoknadio zaostatak i na poluvrijeme otišao sa sedam poena razlike.

Domaći su pobjedu osigurali u trećoj čevrtini, koju su okončali s uvjerljivih 27:11.

Rezultati susreta 17. kola košarkaške NLB lige:

Hemofarm - Bosna ASA BHT 103:82 Široki Prima pivo - Union Olimpija 98:97 (produžetak) Helios Domžale - Partizan 79:76 Budućnost - Crvena zvezda 89:88

Geoplin Slovan - Split CO 80:79 Zagreb - FMP 68:82 Zadar - Cibona 76:82

1. Cibona 17 14 3 1427:1287 31
  2. FMP 17 13 4 1448:1358 30
  3. Partizan 17 12 5 1348: 1236 29
  4. Hemofarm 17 12 5 1349:1255 29
  5. Budućnost 17 11 6 1369:1309 28
  1. Zadar 17 11 6 1431:1373 28
  2. Crvena zvezda 17 9 8 1514:1427 26