0

Ni 15 poena Wrighta nije spasilo Spartak poraza

Zack Wright
Zack Wright
Nizhny Novgorod je drugoj utakmici prve runde playoffa VTB lige na gostujućem terenu bio bolji od Spartaka St. Peterburga (57:62) te je na taj način napravio break i izjednačio seriju na 1:1.

Naš košarkaški reprezentativac Zack Wright je ponovo pružio sasvim solidnu partiju, ali sa 15 poena kao najraspoloženiji igrač Spartaka ipak nije mogao pomoći svojim suigračima. Wright je za dva poena gađao 5/11, sa linije slobodnih također 5/11. Ovom učinku dodao je 3 skoka i isto toliko ukradenih lopti.

U timu iz St. Petersburga istakao se još i Mavrokefalaidis sa 13 poena i 6 skokova. Ovaj put za pobjedu nad timom Novgoroda to je bilo premalo.

Iako je Spartak u drugom poluvremenu bio bolji (34:25), ipak nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak koji se vukao još iz prve četvrtine (11:22).

U gostujućem sastavu istakli su se Antonov sa 13, Yakovenko sa 12 i Throtter koji je dodao 10 poena.

Odlučujuća utakmica ove serije igra se već sutra u St. Petersburgu.