Košarkaški Eurocup
12

Ni sjajna partija Gordića nije spasila Partizan poraza, Cedevita srušila Kazan

Nemanja Gordić (Foto: Eurocup)
Košarkaši Tofasa pobijedili su u Bursi u 7. kolu Eurocupa ekipu Partizana rezultatom 82:72 nakon što su čitavim tokom utakmice vodili i uspješno priveli meč kraju.

Već na poluvremenu bilo je 11 poena razlike za domaće, a beogradska ekipa nije imala snage ugroziti tu prednost.

Najbolji kod Tofasa bio je Mejia iz Dominikanske Republike s 26 poena, a veliku pomoć imao je u Belgijancu Lojeskom, koji je ubacio 15 poena.

U poraženoj ekipi najbolji je bio bh. košarkaš Nemanja Gordić koji je ubacio 15 poena i imao dvije asistencije.

Partizan je na drugom mjestu grupe B s pet pobjeda i dva poraza, dok Tofas na trećem mjestu ima omjer 4-3. Prva je Venezia s istim omjerom kao i beogradski tim.

Trinaest minuta večeras su Eurocupu igrao je Andrija Stipanović u dresu Cedevita Olimpije, koja je pobijedila rezultatom 81:76 ekipu Unics Kazana.

Stipanović je postigao dva poena, imao tri skoka i jednu asistenciju.

Rezultati:

Rytas - Limoges 92:78 Tofas - Partizan 82:72 Cedevita Olimpija - Unics Kazan 81:76 Maccabi Rishon - Virtus Bologna 79:85 Monaco - Promitheas 80:59 Venezia - Lokomotiv Kuban 66:61 Oldenburg - Galatasaray 79:72 Brescia - Joventut 87:83 Unicaja - Gdynia 91:69