NBA
26

Nezaustavljivi Luka Dončić predvodio Dallas do pete pobjede u ovoj sezoni

Ekipa Milwaukee Bucksa porazila je LA Clipperse rezultatom 129:124 na gostujućem terenu, dok je Houston u svom Toyota centru bio bolji od Golden Statea rezultatom 129:112.

Milwaukee je do pobjede nosio sjajni Giannis Antetokounmpo koji je meč završio sa 38 poena, dok se u Clippersima istakao Williams koji je ubacio 34 poena. Što se tiče samog meča, Bucksi su u drugoj četvrtini napravili dobru seriju i stigli do dvocifrenog vodstva koje su do kraja meča uspjeli sačuvati i stići do pobjede.

Clippersima je ovo treći poraz u ovoj sezoni, dok je za Milwaukee šesta pobjeda, četvrta uzastopna.

Dobru noć opet je imao James Harden koji je za 36 minuta ubacio 36 poena u pobjedi Houston Rocketsa protiv Golden State Warriorsa rezultatom 129:112. Harden je također upisao i 13 asistencija, odnosno double-double učinak, baš kao i njegov saigrač Tucker koji je imao 22 poena i 11 skokova.

Russell Westbrook je na terenu proveo nešto više od 30 minuta i za to vrijeme postigao 18 poena uz osam skokova i šest asistencija.

Izuzetno zanimljiv meč odigrali su i Dallas i Orlando, a pobjeda je na kraju pripala Mavericksima koji su slavili rezultatom 107:106, što im je peta pobjeda u ovoj sezoni. Domaće je, sada već očekivano, do pobjede nosio Luka Dončić koji je ubacio 27 poena uz sedam skokova i asistencija, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Gordon sa 23 poena. Istakao se i Vučević koji je ubacio 19 poena uz 11 skokova.

Ostali rezultati:

Detroit - New York 122:102 Indiana - Washington 121:106 Atlanta - Chicago 93:113 Toronto - Sacramento 124:120 Memphis - Minnesota 137:121 Utah - Philadelphia 106:104